Aktualności

47-latek z nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania się do domu i do pokrzywdzonych

Data publikacji 30.08.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który to w miejscu zamieszkania dopuszczał się aktów przemocy nad swoją rodziną. Gdy już wytrzeźwiał zgodnie z ustawą antyprzemocową, został mu wydany nakaz opuszczenia domu, a także zakaz zbliżania się do miejsca zamieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

W niedzielę 27 sierpnia br. po godzinie 13:00 policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej na terenie jednej z miejscowości powiatu suskiego. Na miejscu policjanci ustalili, że 47-latek stosował przemoc zarówno fizyczną jak i psychiczną wobec własnej żony oraz 17-letniej córki. W zachowaniu agresora miał mu towarzyszyć alkohol, pod którego działaniem przemoc rosła. Policjanci, aby zapewnić kobietom bezpieczeństwo z uwagi na jego agresywne zachowanie, zatrzymali mężczyznę, który następnie trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w suskiej komendzie. Funkcjonariusze, po zbadaniu sytuacji, zwalniając 47-latka, wydali mu nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia, a także jego żony i córki przez najbliższe 14 dni. Sprawą zajęli się też policjanci kryminalni, którzy prowadzą czynności sprawdzające w sprawie znęcania. Za znęcanie się nad rodziną grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Agresor jeżeli nie poprawi swojego dotychczasowego zachowania, może długo nie zobaczyć własnego domu. W innym przypadku gdzie również miała miejsce przemoc domowa na terenie powiatu suskiego, sąd przychylił się do wniosku pokrzywdzonej przedłużając 14 nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania i jego otoczenia o kolejny i to dłuższy okres.
Ofiary nim przerwą łańcuch przemocy niejednokrotnie boją się sięgnąć po pomoc. Poczucie bezradności, wstyd czy strach są siłą sprawcy przemocy.
Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną lub znajdujesz się w trudnej sytuacji życiowej, możesz uzyskać pomocy w Powiatowym Centrum Pomocy w Rodzinie - Zespole Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej pod adresem Sucha Beskidzka. ul. Mickiewicza 31 (budynek Urzędu Pracy) lub nr tel. (33) 874 21 01 adres e-mail: pcpr.zik@gmail.com
Jeśli jesteś sprawcą przemocy – można wziąć udział w spotkaniu, konsultacjach lub w programie korekcyjno-edukacyjnym dla sprawców przemocy  w Powiatowym Centrum Pomocy w Rodzinie - Zespole Interwencji Kryzysowej w Suchej Beskidzkiej.
 

Powrót na górę strony