Aktualności

Zatrzymanie kolejnej osoby i trzy tymczasowe areszty w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny

Data publikacji 30.08.2023

W wyniku intensywnych czynności prowadzonych przez sądeckich policjantów, wspieranych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, została zatrzymana kolejna osoba podejrzewana w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny. W efekcie działań śledczych trzy osoby zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące.

Do pierwszych zatrzymań w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym 75-letniego mieszkańca Sądecczyzny doszło w piątek, 25 sierpnia br., na terenie gminy Stary Sącz. Mężczyźni w wieku 22, 25 i 54 lat zostali zatrzymani w pościgu, gdy jechali samochodem (o tej interwencji pisaliśmy w komunikacie „Policjanci zatrzymali osoby podejrzewane o pobicie ze skutkiem śmiertelnym” - tutaj). Sądeccy kryminalni weryfikowali ich rolę w zdarzeniu, a jednocześnie w dalszym ciągu prowadzili intensywne czynności, czego efektem było zatrzymanie w niedzielę, 27 sierpnia br., kolejnej osoby. W domu zatrzymanego 21-letniego mieszkańca gminy Piwniczna-Zdrój policjanci znaleźli narkotyki.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 22- i 25-latek, a następnie 21-latek w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu usłyszeli zarzuty. 22-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym (art. 158 § 3 kk), natomiast 21- i 25-latkowi zarzuty zacierania śladów przestępstwa i ukrywania sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym (art. 239 kk) oraz posiadania narkotyków (art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii). Decyzją Sądu Rejonowego w Nowym Sączu cała trójka została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące. 

Z kolei zatrzymany 54-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz usłyszał od policjantów zarzut posiadania narkotyków, po czym został zwolniony.

Zgodnie z zapisami Kodeksu karnego za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

 

  • policjanci wyprowadzają z budynku zatrzymanego
  • umundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego do radiowozu
  • nieumundurowani policjanci prowadzą do samochodu zatrzymanego
  • nieumundurowani policjanci prowadzą zatrzymanego do budynku prokuratury
  • dwóch nieumundurowanych policjantów i policjantka wyprowadzają zatrzymanego z komendy
  • zatrzymany przy radiowozie prowadzony przez nieumundurowanych policjantów

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony