Aktualności

Awantura braci zakończona usiłowaniem zabójstwa

Data publikacji 30.08.2023

Olkuscy policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu, który podczas domowej awantury groził bratu pozbawieniem życia i próbował wyrzucić go przez balkon. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratora oraz policji Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny tymczasowy areszt.

W piątek  (25.08. br.), po godzinie 21.30 oficer dyżurny olkuskiej komendy otrzymał informację o awanturze domowej pomiędzy braćmi, do której doszło na terenie gminy Olkusz. Policjanci niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Jak ustalili mundurowi, 32-latek, będąc pod wpływem alkoholu, przy użyciu noża groził swojemu bratu pozbawieniem życia. W momencie kiedy pokrzywdzony chciał zadzwonić na policję, agresor wyrwał mu z ręki telefon. Wtedy pokrzywdzony podbiegł do okna balkonowego i krzycząc, wzywał pomoc. Wówczas napastnik podbiegł do niego i próbował przerzucić swojego brata przez barierkę, znajdującą się na trzecim piętrze bloku mieszkalnego. Na szczęście  32-latek nie osiągał swojego celu, z uwagi na opór, jaki stawiał pokrzywdzony. Agresor został zatrzymany przez policjantów i doprowadzany do olkuskiej komendy. Przeprowadzane przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad półtora promila alkoholu. Następnie sprawą zajęli się śledczy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. W poniedziałek (25.08. br.) olkuski sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz  policjantów i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Za czyn ten grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony