Aktualności

Trwają policyjne czynności w związku ze sprawą znieważenia obywatelki Ukrainy

Data publikacji 30.08.2023

Krakowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia zarejestrowanego na nagraniu, na którym widać mężczyznę ubliżającego obywatelce Ukrainy.

W związku z materiałem filmowym, który w dniu wczorajszym został opublikowany w przestrzeni medialnej, na którym widać mężczyznę ubliżającego obywatelce Ukrainy, krakowscy policjanci podjęli czynności celem zbadania czy na przedstawionym nagraniu nie doszło do złamania prawa. Wczoraj policjanci nawiązali kontakt z poszkodowaną kobietą, ustalając, że następnego dnia zgłosi się ona do policyjnej jednostki celem złożenia zeznań w tej sprawie. Dzisiaj, po godzinie 12 w krakowskiej komendzie miejskiej kobieta złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 

Jak ustalono sytuacja przedstawiona na nagraniu miała miejsce w rejonie Nowej Huty. Zgromadzony przez policjantów materiał w tej sprawie zostanie przekazany do prokuratury celem oceny prawno-karnej. Po przeanalizowaniu materiałów policjanci będą podejmować dalsze kroki w tej sprawie. 

Ponadto, dzisiaj w godzinach popołudniowych mężczyzna uwidoczniony na nagraniu zgłosił się do policyjnej jednostki, gdzie zostaną z nim przeprowadzone dalsze czynności. 
 

Powrót na górę strony