Aktualności

Podczas przerwy w odbywaniu kary za zabójstwo „zapadła się pod ziemię”

Data publikacji 31.08.2023

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 52-letnią kobietę, która podczas przerwy w odbywaniu kary za zabójstwo nie powróciła do zakładu karnego.

52-latka w 2010 roku została skazana na 15 lat kary więzienia za zabójstwo sąsiada, którego dokonała razem z synem. Kobieta trafiła do zakładu karnego w Krakowie, gdzie odbywała swoją karę za popełnienie przestępstwa. W marcu 2022r. po odbyciu prawie 13 lat pozbawienia wolności decyzją Sądu - skazanej została przyznana 5-miesięczna przerwa w odbywaniu kary. Kobieta miała stawić się do dalszego odbywania wyroku 22 września 2022r. Po tym terminie 52-latka nie pojawiła się w ZK. Rozpoczęły się poszukiwania skazanej kobiety, za którą również został wydany list gończy. Sprawa trafiła do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zajmujących się poszukiwaniem i identyfikacją osób. Intensywna praca, zebrane informację i ustalenia naprowadziły pracujących nad sprawą funkcjonariuszy na ślad zabójczyni. W poniedziałek tj. 28 sierpnia kobieta została zatrzymana. Ukrywała się w jednym z mieszkań na krakowskim Podgórzu. 
Kobieta została przewieziona do zakładu karnego, gdzie będzie kontynuować dalsze odbywanie swojego wyroku. Dodatkowo toczy się wobec niej postepowanie z art. 242 par.3 KK (kto, korzystając z przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności, bez usprawiedliwionej przyczyny nie powróci do zakładu karnego najpóźniej w ciągu 3 dni po upływie wyznaczonego terminu,  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku).
Nie wykluczone, że jej pobyt w więzieniu może ulec wydłużeniu….
 

Powrót na górę strony