Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, był pod wpływem marihuany i ... poszukiwany do odsiadki

Data publikacji 05.09.2023

Libiąscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, prowadził pojazd pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień, a w dodatku był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Wczoraj tj. 4 września br. około godz. 16:35 na ul. 11-go Listopada w Libiążu policjanci tamtejszego komisariatu podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego fordem. Mężczyzna zignorował polecenia wzywające go do zatrzymania i podjął ucieczkę. Funkcjonariusze z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ruszyli za nim w pościg. Na jednej z ulic, kierujący fordem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek żłobka, po czym wysiadł z samochodu i zaczął szybko się oddalać.  Wkrótce jednak został zatrzymany przez libiąskich kryminalnych, którzy włączyli się do pościgu. Po wylegitymowaniu uciekiniera okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary 4,5 roku pozbawienia wolności m.in. za przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem.  Dodatkowo 43-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód prowadził będąc pod wpływem środków odurzających. W trakcie ucieczki pieszej 43 latek wyrzucił foliowy woreczek, w którym była amfetamina.

Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie odbywa zaległą karę pozbawienia wolności, a w dalszej kolejności będzie odpowiadał także za inne popełnione przestępstwa m.in. niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, a także posiadania narkotyków,  za co grozi do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony