Aktualności

Uwaga na oszustów oferujących fałszywe bilety na imprezy masowe

Data publikacji 07.09.2023

Oszuści wciąż wymyślają nowe sposoby, by jak najmniejszym kosztem zdobyć nasze pieniądze. W ostatnim czasie dwie mieszkanki powiatu oświęcimskiego zaufały nieznanym osobom, które na popularnych portalach ogłoszeniowych sprzedawały bilety na imprezy masowe. Kobiety wpłaciły pieniądze, lecz okazało się, że bilety które otrzymały były fałszywe. 

Pod koniec sierpnia br. do Komisariatu Policji w Brzeszczach zgłosiła się 41 – letnia mieszkanka gminy Brzeszcze, która powiadomiła, że została oszukana. W czerwcu br. na jednym z portali społecznościowych znalazła ogłoszenie, w którym osoba prywatna oferowała do sprzedaży bilety na koncert na który ona chciała się wybrać razem ze znajomymi. Kobieta skontaktowała się z ogłoszeniodawcą, który przesłał jej skan biletów oraz skan rzekomej transakcji, podczas której zakupił te bilety za pośrednictwem oficjalnej strony organizatora koncertu.

W związku z tym kobieta przelała 1000 złotych na wskazane przez sprzedającego konto. Kiedy w sierpniu wspólnie ze znajomymi wybrali się na koncert, podczas sprawdzania biletów okazało się, że wejściówki są fałszywe, a kody kreskowe znajdujące się na bilecie nie figurują w systemie.

Wczoraj (6.09.2023) do oświęcimskiej komendy Policji zgłosiła się 23 – letnia mieszkanka Osieka. Kobieta w podobny sposób zakupiła cztery bilety na imprezę sportową, która w połowie września miała odbyć się w Warszawie. Po otrzymaniu skanów biletów kobieta przelała 950 zł na konto podane przez sprzedającą. Po kilku dniach osieczanka chciała odsprzedać jeden z biletów, więc skontaktowała się z firmą prowadzącą sprzedaż biletów, gdzie dowiedziała się, że jej wejściówki są ”fejkowe”.

Policjanci apelują o ostrożność przy transakcjach internetowych. Kupując bilety na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać zakupu za pośrednictwem podmiotów uprawnionych do sprzedaży oraz dystrybucji biletów. 


 

Powrót na górę strony