Aktualności

Dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz nielegalnego alkoholu

Data publikacji 08.09.2023

W minioną środę krakowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających papierosy i krajankę tytoniową bez wymaganych oznaczeń akcyzowych. Dodatkowo mężczyźni posiadali też nielegalny alkohol. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem. 

6 września br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się w rejon Ruczaju, gdzie według ustaleń na jednej z tamtejszych posesji miały być ukryte nielegalne wyroby tytoniowe i alkoholowe. Policjanci po przybyciu na miejsce zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 53 oraz 52 lat.

Po poinformowaniu ich o powodzie policyjnej wizyty funkcjonariusze przystąpili do przeszukania posesji. W trakcie wykonywania czynności, w znajdującym się na terenie posesji garażu, kryminalni ujawnili kilkaset tysięcy sztuk papierosów nieposiadających oznaczeń akcyzowych, nielegalny alkohol oraz krajankę tytoniową.

Policjanci ustalili też, że w jednym z mieszkań w rejonie Kurdwanowa również może znajdować się nielegalny towar. W związku z tym kryminalni udali w to miejsce, gdzie także ujawnione zostały nielegalne wyroby tytoniowe. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do pobliskiego komisariatu.

W sumie kryminalni zabezpieczyli ponad 258 tysięcy papierosów oraz 22 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, a także ponad 34 litry nielegalnego alkoholu. Straty Skarbu Państwa z tytułu należnego podatku VAT i akcyzy w tym przypadku wyniosły 343 572 zł. Mężczyznom grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych, albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.


 

Powrót na górę strony