Aktualności

Zarzuty pobicia dla dwóch mieszkańców pow. olkuskiego

Data publikacji 08.09.2023

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców pow. olkuskiego, którzy brali udział w pobiciu trzech osób. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

W minioną sobotę (2 września br.), przed północą dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu otrzymał zgłoszenie o pobiciu 3 mężczyzn. Do zdarzenia doszło w Olkuszu na ul. Mickiewicza. Na miejsce niezwłocznie został skierowany policyjny patrol. W rozmowie z pokrzywdzonymi mundurowi ustalili, że zostali oni zaatakowani przez dwóch znanych im z widzenia napastników. Agresorzy okładali pięściami i kopali poszkodowanych, a także rzucali w ich kierunku szklanymi butelkami. 

Sprawą zajęli się olkuscy kryminalni. W wyniku intensywnych czynności, policjanci ustalili sprawców pobicia, którymi okazali się mieszkańcy pow. olkuskiego. Pierwszego z nich, 21-latka, funkcjonariusze zatrzymali już następnego dnia na jednej z olkuskich ulic, a jego 18-letni kompan trafił w ręce stróżów prawa 4 września.  

Obaj w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu usłyszeli zarzuty pobicia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony