Aktualności

Pierwsze powakacyjne spotkanie profilaktyczne z uczniami

Data publikacji 08.09.2023

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego bocheńscy policjanci rozpoczęli spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą szkolną. Mundurowi omawiali tematy związane z bezpieczeństwem m.in. cyberbezpieczeństwem oraz – z najmłodszymi słuchaczami - podstawowe zasady ruchu drogowego.

Rozpoczął się rok szkolny 2023/2024, a wraz z nim ruszyły policyjne działania mające zapewnić bezpieczeństwo uczniów w powiecie bocheńskim. W ramach pierwszego powakacyjnego spotkania profilaktycznego bocheńscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Bogucicach.

W piątek (8 sierpnia br.) funkcjonariusze z Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Bochni przeprowadzili pogadankę z uczniami z klas 1-8. Wśród młodszych uczestników profilaktyki dominował temat bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi omówili podstawowe zasady obowiązujące pieszych, wliczając w to prawidłowe zachowanie na drodze, na przejściu dla pieszych, odpowiednie korzystanie z sygnalizacji świetlnej oraz zalety korzystania z elementów odblaskowych. Najmłodsi zadawali również wiele pytań na interesujące ich tematy związane z bezpieczeństwem i policyjną służbą.

Grupy uczniów z klas 5-8 mogły z kolei dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat bezpieczeństwa w sieci i cyberprzemocy. Funkcjonariusze starali się uświadomić im, że internet nie jest jedynie formą rozrywki i metodą komunikowania się - podczas korzystania z „sieci” należy być bardzo ostrożnym. Wśród najważniejszych wskazówek mających zapewnić bezpieczeństwo wyliczyli: korzystanie z odpowiednich haseł, korzystanie z oprogramowania antywirusowego oraz zachowanie szczególnej uwagi podczas zawierania internetowych znajomości. Młodzież poznała również konsekwencje zachowań, które nie są zgodne z przepisami prawa.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich kolejne podobne spotkania profilaktyczne w szkołach powiatu bocheńskiego będą w najbliższym czasie prowadzić regularnie. 
 

Powrót na górę strony