II Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym

Data publikacji 08.09.2023

Dzisiaj, na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie odbyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym, zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Koordynatorem przedsięwzięcia był nadkom. Marcin Dakowicz - kierownik Reprezentacji Polskiej Policji w pływaniu.

8 września br., na Zalewie na Piaskach w Kryspinowie o tytuł najlepszego pływaka i puchar Komendanta Głównego Policji  walczyło 16 sportowców z całej Polski, w tym 2 pracowników cywilnych. Zawodnicy, zmagając się z czasem i własnymi słabościami mieli do pokonania dystans o długości 3 km. Podczas mistrzostw obecny był insp. Tomasz Drożdżak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, który obserwował i kibicował biorącym udział w rywalizacji.  Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach. W pierwszej  kategorii zwyciężyła st.post. Monika Pieniążkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku,  która pokonała dystans w czasie 48 min 36 s. Drugie miejsce zajęła st.post.Wiktoria Zarzecka z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku z czasem 51 min.59 s, a trzecie – mł.asp. Iwona Basara z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z czasem 1h 1 min 14s.

W kategorii II kobiet pierwsze miejsce z czasem 51 min 23 s. zajęła podkom. Katarzyna Moskal z Centralnego Biura Śledczego Policji. W kategorii M1 mężczyzn  najlepszy wynik  50 min 54s.  uzyskał asp.szt. Jordan Kowalczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a drugie miejsce z czasem 54 min.20s zajął asp. Mateusz Orlik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W rankingu II mężczyzn zwycięzcą został nadkom. Marcin Dakowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który pokonał dystans z czasem 51 min.59s. Drugie miejsce zajął asp.szt. Jacek Palka z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie z czasem 1h 2 min 9s , a na trzecim z czasem 1h 4min 2s uplasował się asp.szt. Wiesław Zagórski z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Natomiast w III kategorii mężczyzn pierwsze miejsce na podium zajął kom. Dariusz Wesołowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który pokonał dystans w ciągu 51 min 51 s. Drugie miejsce zajął mł.insp. Grzegorz Alzak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu z czasem 54min5 s, a trzecie miejsce na podium zajął kom. Roman Ciszewski z Centralnego Biura Śledczego Policji, przepływając dystans 3 kilometrów w czasie 1h 2 min 15s. Wśród pracowników cywilnych, biorących udział w mistrzostwach najszybsza była Anna Brygier z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, przepływając dystans 3 kilometrów w czasie 58 min 6s. Drugie miejsce z czasem 1h 9 min 33s zajęła Kinga Rudzka z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Puchary Komendanta Głównego Policji wręczył zwycięzcom insp. Tomasz Drożdżak. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie serdecznie pogratulował wszystkim zawodnikom, których następnie zaprosił na regeneracyjny poczęstunek, ufundowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Każdy z uczestników otrzymał także pamiątkowy medal z rąk nadkomisarza Marcina Dakowicza. Dodatkowo st.post. Monika Pieniążkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, osiągając najkrótszy czas 48min.36s., została odznaczona przez insp. Tomasza Drożdżaka medalem dla najlepszego zawodnika.