Aktualności

Płaciła za zakupy cudzą kartą

Data publikacji 11.09.2023

Policjanci z Andrychowa zatrzymali 76-latkę, która używając cudzej karty płatniczej dokonała szeregu nieautoryzowanych transakcji płatniczych w różnych punktach handlowych. Kobieta usłyszała 9 zarzutów.

W sierpniu br., policjanci z Komisariatu Policji w Andrychowie zostali powiadomieni, o tym, że mieszkanka Andrychowa w niewyjaśnionych okolicznościach utraciła kartę bankomatową, za pomocą której ktoś dokonał płatności zbliżeniowych. Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego szybko ustalili wizerunek osoby, która dokonywała nieautoryzowanych transakcji płatniczych. Pod koniec sierpnia, policjanci  zatrzymali 76-letnią mieszkankę pow. wadowickiego, u której w miejscu zamieszkania znaleźli kartę pochodzącą z przestępstwa. Kobiecie przedstawiono łącznie dziewięć zarzutów (w tym kradzieży i kradzieży z włamaniem).

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawiewnia wolności od roku do 10 lat.

Policjanci przypominają, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów czy też kart bankomatowych należy niezwłocznie przekazać je do organu wydającego. Osoby, które zgubiły lub została im skradziona karta płatnicza, powinny natychmiast powiadomić placówkę bankową i zablokować możliwość dokonywania płatności przez osoby nieuprawnione, co powoli uniknąć utratę środków znajdujących się na koncie.

Powrót na górę strony