Aktualności

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów 

Data publikacji 12.09.2023

12 września br., w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się ślubowanie 80 policjantów, przyjętych 5 września. Wśród ślubujących było 27 kobiet. To czwarty w tym roku nabór. Podczas uroczystości nadano również odznaczenia wyróżnionym funkcjonariuszom garnizonu małopolskiego.

Wśród zaproszonych gości byli Łukasz Kmita Wojewoda Małopolski oraz rodziny ślubujących policjantów. Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego KWP w Krakowie i zdania meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie nadinsp. Michałowi Ledzionowi przez dowódcę uroczystości podkom. Rafała Tobołę.
Nadinsp. Michał Ledzion odczytał słowa roty ślubowania, które powtarzali za nim adepci sztuki policyjnej. Następnie, komendant wręczył każdemu z nich legitymację służbową, a Wojewoda Małopolski wręczył ślubującym zasady etyki zawodowej. Wspólnie pogratulowali nowo przyjętym funkcjonariuszom wyboru zawodu.
Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wraz z Wojewodą Małopolskim wręczyli ministerialne Odznaki Zasłużonego Policjanta - 1 złotą, 2 srebrne i 16 brązowych.
Podczas uroczyści wyróżniono 5-ciu funkcjonariuszy za profesjonalizm, doświadczenie, pełną determinację którymi wykazali się w służbie  ratowania ludzkiego życia. Wyróżnienia z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona otrzymali:
sierż.szt. Krzysztof Gmyr, st.sierż. Marcin Oleś, st.sierż Dawid Suliński z KPP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz st.post. Jakub Zelek i st.post. Kamil Szczęch z KMP w Tarnowie.

Następnie głos zabrał Komendant  Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion , który przywitał wszystkich zgromadzonych, podkreślając jednocześnie duże znaczenie dzisiejszej uroczystości.
-To kolejny wyjątkowy dzień dla naszego garnizonu, kolejna grupa wspaniałych młodych ludzi podjęła decyzję, przeszła ciężką drogę do momentu, w którym mogli założyć mundur policyjny, otrzymać odznakę policyjną i złożyć rotę ślubowania -
Komendant pogratulował nowo przyjętym podjętej decyzji, a także życzył  odwagi i empatii, które są konieczne, aby służyć drugiemu człowiekowi. Dodał, że złożenie roty ślubowania jest zobowiązaniem przede wszystkim wobec Ojczyzny. Generał podkreślił także , jak ważne w służbie jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej. Podziękował również rodzinom ślubujących dziś policjantom. 

Następnie głos zabrał Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, który przywitał wszystkich zgromadzonych, a następnie zwrócił się do ślubujących funkcjonariuszy.

Dzisiaj w słowach przysięgi zobowiązaliście się strzec bezpieczeństwa naszego państwa i obywateli. Wypowiedziane słowa z pewnością pozostaną w Was do końca życia. Bycie policjantem jest wyróżnieniem i zaszczytem. Noszony przez Was mundur to przywilej, który łączy się z trudną i wymagającą pracą. Niech każdy kolejny dzień służby będzie dla Was potwierdzeniem wyboru dobrej ścieżki zawodowej, utwierdza Was w przekonaniu o dobrej decyzji i daje Wam poczucie spełnienia – mówił Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda Małopolski pogratulował nowym policjantom wyboru drogi zawodowej.  A także podziękował Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie, kadrze kierowniczej garnizonu małopolskiego oraz wszystkim policjantom za trud i poświęcenie oraz  wzorową służbę na rzecz porządku i bezpieczeństwa publicznego. Kończąc wystąpienie Wojewoda Małopolski pogratulował odznaczonym dziś policjantom.

Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 12 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji.  Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 13 nowych funkcjonariuszy. 9 policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a 7 do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 
Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie zyska 8 policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach i Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu trafi po 4 funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej w Suchej Beskidzkiej, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach trafi po 3 funkcjonariuszy.  Komenda Powiatowa w Oświęcimiu, Komenda Powiatowa Policji w Brzesku, Komenda Powiatowa Policji w Bochni, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach zyska po 2 nowych policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Policji w Limanowej, Komenda Powiatowa Policji w Miechowie i Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem zyska po 1 nowym policjancie. 

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi:  

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/21443,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

Zachęcamy do składania podań!
 

 • dowódca uroczystości
 • kompania honorowa wprowadza Sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
 • dowódca uroczystości składa meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie
 • Komendant Wojewódzki dokonuje przeglądu pododdziałów
 • nowo przyjęci funkcjonariusze
 • nowo przyjęci policjanci składają ślubowanie
 • nowo przyjęci funkcjonariusze składają ślubowanie
 • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie wita nowo przyjętych Funkcjonariuszy
 • https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/z-zycia-garnizonu/37998,Podziekowania-za-lata-wzorowej-pracy.html
 • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie
 • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie
 • Wojewoda Małopolski przemawia do zgromadzonych
 • Komendant Wojewódzki Policji przemawia do zgromadzonych
 • Komendant Wojewódzki Policji oraz Wojewoda Małopolski pośród nowo przyjętych funkcjonariuszy
 • Komendant Wojewódzki Policji wraz z nowo przyjętym policjantem i Jego rodziną
 • Komendant Wojewódzki Policji wraz z nowo przyjętą policjantką
 • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie z uczniami klasy mundurowej
 • uczestnicy uroczystości
Powrót na górę strony