Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę

Data publikacji 13.09.2023

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. Na miejsce wezwał miejscowy patrol, który przejął nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że rowerzysta miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

11 września br. w jednej  z miejscowości w gminie Skawina, funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, spacerując ze swoją żoną i synem, zauważył nadjeżdżającego rowerem mężczyznę, który chwilę potem się wywrócił. Gdy policjant podszedł do niego, aby udzielić mu pomocy, wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i ujął nietrzeźwego mężczyznę do czasu przyjazdu patrolu, uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. Po chwili na miejsce przyjechali policjanci ze Skawiny, którzy przejęli rowerzystę i przebadali go alkomatem. Okazało się, że był to kompletnie pijany 46-latek z powiatu myślenickiego. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu bądź grzywna w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Dzięki czujności i właściwej reakcji policjanta nie doszło do nieszczęścia. 46-latek bowiem, kierując w takim stanie rowerem, stwarzał bardzo realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.
 

Powrót na górę strony