Aktualności

Zdecydowanie za szybko

Data publikacji 13.09.2023

Utrata prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, mandat karny w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karny „zarobili” dwaj kierowcy w ostatni weekend na drogach powiatu tarnowskiego rozpędzając swoje pojazdy do prędkości 132 km/h i 137 km/h w obszarze zabudowanym. Tylko w ostatnia niedzielę, tarnowscy policjanci zatrzymali 60 kierowców, którzy przekroczyli prędkość.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek z powiatu tarnowskiego, który jadąc motocyklem w Gromniku rozpędził się do prędkości 137km/h. Zatrzymany stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz dopisali do jego konta kierowcy 15 punktów karnych.

Niewiele wolniej jechał ulicą Spokojną w centrum miasta 40-latek z Tarnowa. Mężczyzna został również zatrzymany przez patrol tarnowskiej drogówki i  ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karny dopisanymi do jego konta kierowcy. 

Tylko w ubiegły weekend tarnowscy policjanci zatrzymali 60 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Czworo z nich jechało szybkiej niż 50 km/h.

Tarnowscy policjanci przypominają, że w mieście czyli obszarze zabudowanym standardowo obowiązuje prędkość 50 km/h z wyjątkiem miejsce, gdzie ta prędkość zostaje obniżona lub podwyższona do prędkości wskazanej na znaku. Je przekroczenie o więcej niż 50 km/h zawsze skutkuje konsekwencjami opisanymi wyżej.

Powrót na górę strony