Aktualności

Zarzuty dla włamywacza

Data publikacji 14.09.2023

Kryminalni oświęcimskiej komendy Policji oraz Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 23 – letniego włamywacza. Mężczyźnie przedstawiono łącznie 10 zarzutów. Odpowie za kradzieże z włamaniem do samochodów oraz uszkodzenia mienia.

Pod koniec sierpnia br. w Brzeszczach (pow. oświecimski) doszło do 10 włamań do samochodów osobowych, dokonanych w identyczny sposób. Sprawca rozbijał szybę w bocznych drzwiach samochodu, a następnie kradł różnego rodzaju przedmioty pozostawione przez kierowców. W kilku przypadkach amator cudzych rzeczy dostał się do pojazdu, lecz niczego nie skradł, ponieważ przezorni kierowcy niczego ruchomego w samochodzie nie pozostawili.

W ciągu kilku dni prowadzący sprawę policjanci natrafili na ślad i zebrali dowody wskazujące, że związek z włamaniami ma 23 – latek bez stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili kilka miejsc, w których mógł przebywać. W poniedziałek (4.09.2023) mężczyzna został zatrzymany na terenie Brzeszcz. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu 10 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia.

Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Powrót na górę strony