Aktualności

Weekendowe imprezy plenerowe z udziałem krakowskich policjantów

Data publikacji 18.09.2023

Krakowscy policjanci wzięli udział w dwóch wydarzeniach plenerowych organizowanych dla mieszkańców Krakowa. Pierwsze z nich miało miejsce na krakowskich Błoniach, a drugie na terenie zajezdni w Nowej Hucie. Funkcjonariusze podczas spotkań udzielali porad na temat bezpieczeństwa i prezentowali policyjny sprzęt służbowy.

„Dzień Bezpieczeństwa” to festyn, który odbył się 17 września br. na krakowskich Błoniach. Wśród wielu atrakcji można było spotkać tego dnia funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy prezentowali pojazdy służbowe i udzielali rad zainteresowanym na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym. Policjanci z Wydziału Prewencji rozmawiali z uczestnikami o tym, jak zabezpieczać swoje mienie, by nie padło łupem złodziei i jak ustrzec się oszustów szczególnie tych działających w przestrzeni internetowej. Mundurowi z drogówki rozwiewali wątpliwości związane z przepisami ruchu drogowego oraz doradzali w kwestii bezpiecznego poruszania się po drogach. W spotkaniu z mieszkańcami udział wzięli również przewodnicy psów służbowych, którzy zaprezentowali umiejętności czworonożnych podopiecznych, opowiadali też o swojej pracy, szkoleniu jakie musi odbyć przewodnik i jego pies oraz zadaniach, którym muszą sprostać w czasie służby. Technik kryminalistyki prezentował natomiast elementy wyposażenia, które służą do zabezpieczania śladów na miejscach przestępstw. Jego obecność wzbudziła duże zainteresowanie wśród odwiedzających policyjne stoisko profilaktyczne.

Druga impreza plenerowa organizowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie odbyła się na terenie zajezdni tramwajowej w Nowej Hucie, a poprzedziła ją parada zabytkowych i współczesnych tramwajów. Na tym wydarzeniu policjanci z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie byli do dyspozycji uczestników, rozmawiając z nimi na temat zasad bezpieczeństwa. Z policyjnej wiedzy korzystali zarówno dorośli, dzieci, jak i seniorzy.

W czasie festynów mundurowi promowali też zawód policjanta, informując zainteresowanych, którzy chcieliby wstąpić w szeregi policji o procesie rekrutacji.

 

  • czterech policyjnych przewodników z psami prowadzi pokaz dla uczestników festynu
  • dwie kobiety i dwoje dzieci przy policyjnym stoisku profilaktycznym rozmawiają z policjantem i policjantką
  • dzieci oglądające radiowóz w towarzystwie policjantki
  • dziecko siedzi na policyjnym motocyklu obok stoi policjant
  • dziewczynka pozuje do zdjęcia z policyjnym przewodnikiem i psem służbowym
  • na terenie zajezdni policjant stojący przy radiowozie, obok inni ludzie
  • na terenie zajezdni tramwajowej dziecko ubrane w strój policjanta zabezpieczającego imprezy masowe, pozuje do zdjęcia z policjantem w tle inni ludzie
  • przewodnik z psem służbowym obok kobieta i dwoje dzieci w tle samochody
  • technik kryminalistyki pokazuje grupie dzieci wyposażenie do pobierania śladów. obok stoi policjantka w tle inni ludzie
Powrót na górę strony