Aktualności

Czujność świadka przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 19.09.2023

Dzięki informacji przekazanej przez innego uczestnika ruchu drogowego dąbrowscy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu dostawczego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie 45-letni obcokrajowiec stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Za swoje nieodpowiedzialne postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj  (18.09.br.), po godz. 15.30. dyżurny dąbrowskiej Policji odebrał zgłoszenie, że od miejscowości Wierzchosławice ( powiat tarnowski) w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej porusza się dostawczy pojazd marki Renault, którego kierowca może był nietrzeźwy.

Czujny uczestnik ruchu drogowego pozostawał w stałym kontakcie z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i przekazywał dokładną lokalizację „dostawczaka”. Niezwłocznie na trasę został wysłany patrol. Funkcjonariusze zatrzymali renault do kontroli drogowej w Dąbrowie Tarnowskiej na ul. Oleśnickiej . Mundurowi, po otwarciu drzwi kierowcy, od razu wyczuli woń alkoholu, a we wnętrzu ujrzeli opakowania z alkoholem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 45-letniego obywatela Ukrainy wykazało ponad 2 promile alkoholu. Pojazd, którym się poruszał obcokrajowiec został zabezpieczony, a następnie przekazany właścicielowi, natomiast 45-latek zatrzymany. Odpowiedzialna postawa zgłaszającego zapobiegła tragedii na drodze. Dzięki jego uprzejmości prezentujemy filmy obrazujące jak niebezpieczna jest prowadzenie na „podwójnym gazie”. Teraz wobec 45-latka będą prowadzone dalsze czynności, których finał będzie miał miejsce w sądzie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Film nietrzezwy_kierowca_zjezdza_do_prawej_krawedzi_jezdni.mp4

Opis filmu: nietrzeźwy kierowca zjeżdża do prawej krawędzi jezdni

Pobierz plik nietrzezwy_kierowca_zjezdza_do_prawej_krawedzi_jezdni.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.01 MB)

Film nietrzezwy_kierowca_zjezdza_na_przeciwny_pas_ruchu.mp4

Opis filmu: nietrzeźwy kierowca zjeżdża na przeciwny pas ruchu

Pobierz plik nietrzezwy_kierowca_zjezdza_na_przeciwny_pas_ruchu.mp4 (format mp4 - rozmiar 912.4 KB)

Powrót na górę strony