Aktualności

Działania ratowniczo – gaśnicze podczas pożaru w Tylmanowej

Data publikacji 20.09.2023

Strażacy gasili pożar, a policjanci ewakuowali mieszkańców z rejonu zagrożenia . Żywioł pochłonął budynki gospodarcze. Dzięki szybkim działaniom gaśniczym i ratunkowym ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie zabudowania i nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Dzisiaj, po godzinie 5 pożar w miejscowości Tylmanowa postawił na nogi strażaków i szczawnickich policjantów. Strażacy rozpoczęli gaszenie rozprzestrzeniającego się ogień, a na miejsce dojeżdżały kolejne zastępy. Policjanci ze Szczawnicy obecni na miejscu pomagali w ewakuacji osób z pobliskiego budynku mieszkalnego. Przez okno wynieśli seniorkę, która miała problem z poruszaniem. Z zagrożonego rejonu wyprowadzili także starszego pana. Doszczętnie spłonęły zabudowania gospodarcze, ale na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na sąsiednie budynki mieszkalne. W pożarze niegroźnie ranny został mężczyzna, który ratował i wyprowadzał zwierzęta. 
Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy. Na dzisiaj zaplanowane są oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. W prowadzonym postępowaniu ustalane będą przyczyny pożaru. 
 

Powrót na górę strony