Aktualności

Uczniowie z Tarnawy Dolnej na Mistrzostwach Europy w Turnieju BRD

Data publikacji 25.09.2023

Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarnawie Dolnej, w powiecie suskim, biorąc udział w mistrzostwach Europy turnieju o Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym udowodnili swój wysoki poziom wiedzy. Pokonując w Czarnogórze reprezentantów z innych krajów, zajęli 7 miejsce. Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku.

Wiedza o ruchu drogowym nie dotyczy tylko kierowców, ale również i pieszych. Przestrzeganie  zasad ruchu drogowego jest obowiązkiem każdego uczestnika i wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, dlatego też zdobywana wiedza musi być aktualizowana. Ogrom posiadanej wiedzy o ruchu drogowym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarnawie Dolnej, udowadniali kilkukrotnie stając na podium zawodów gminnych, powiatowych, a następnie wojewódzkich. Po wygranym konkursie BRD na etapie ogólnopolskim reprezentowali nasz kraj w Czarnogórze podczas Mistrzostw Europy w Turnieju BRD. Drużyna z Tarnawy Dolnej wyprzedziła innych reprezentantów i zajęła w ogólnej punktacji 7 miejsce w grupie (dla roczników 2011 i młodszych). 
Serdecznie gratulujemy posiadanej wiedzy i tak wysokiego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach zarówno uczniom jak i wszystkim osobom przygotowującym zespół do każdego z etapów turniejów BRD.  

Powrót na górę strony