Aktualności

Złodziej ubrań zatrzymany przez policjantów z Wadowic 

Data publikacji 26.09.2023

Wadowiccy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Andrychów podejrzanego o kradzież i usiłowanie kradzieży ubrań ze sklepów na terenie Wadowic. Wobec mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór. 

Kilka dni temu, dyżurny wadowickiej komendy został poinformowany o kradzieży, do której miało dojść w jednym ze sklepów odzieżowych na terenie miasta. Skierowani na miejsce policjanci pionu prewencji potwierdzili zgłoszenie, ustalając jednocześnie, że do sklepu wbiegł mężczyzna zabierając pięć par spodni dżinsowych o łącznej wartości ponad 770 złotych, po czym zaczął uciekać, a wraz z nim dwaj mężczyźni, którzy przebywali w rejonie sklepu. W wyniku podjętych przez funkcjonariuszy działań cała trójka została zatrzymana w rejonie skrzyżowania ulic Lwowskiej i Legionów.

Najmłodszy z mężczyzn, 26-letni mieszkaniec gminy Andrychów, miał przy sobie spodnie pochodzące z przestępstwa. W wyniku dalszych czynności kryminalni ustalili, że 26-latek ma również przy sobie bluzkę damską niebędącą jego własnością. Jak się okazało mężczyzna ukradł ją chwilę wcześniej z manekina znajdującego się przed innym sklepem na terenie Wadowic. Jej wartość wyceniona została na kwotę ponad 140 złotych. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna, w tym samym dniu, dopuścił się usiłowania kradzieży rozbójniczej w innej placówce handlowej na terenie miasta.

Jak wynikało z ustaleń, grożąc właścicielce sklepu, usiłował ukraść kurtkę wartą ponad 160 złotych, lecz z uwagi na interwencje osób postronnych nie osiągnął zamierzonego celu. Skradziona odzież została odzyskana i wróciła do właścicieli.
Pozostali dwaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu wadowickiego, zostali przesłuchani w charakterze świadka i po zakończonych czynnościach zwolnieni.

Natomiast 26-latkowi przestawiono zarzut kradzieży i zarzut usiłowania kradzieży rozbójniczej, do których się przyznał. Finał tej sprawy będzie miał miejsce na sali sądowej. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

22 września br. Prokuratura Rejonowa w Wadowicach wobec 26-letniego mieszkańca gminy Andrychów zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. 
 

Powrót na górę strony