Aktualności

O bezpieczeństwie z seniorami

Data publikacji 27.09.2023

Brzescy policjanci by dotrzeć do jak największej grupy seniorów działają na wielu płaszczyznach. Apele i komunikaty prasowe, spotkania oraz debaty z seniorami to nieodłączny element działań profilaktycznych. Mundurowi podczas spotkań apelują o rozwagę i edukują seniorów jak uchronić się przed oszustwami. 

Funkcjonariusze wykorzystują każdą okazję, by edukować seniorów w zakresie bezpiecznych zachowań, szczególnie przestrzegać przed oszustwami różnymi metodami m.in. „na policjanta” i „na wnuczka”. Jedną z okazji do przekazania cenny rad i wskazówek było wtorkowe, 26 września br. spotkanie z seniorami z Iwkowej.

Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo osób starszych, omówiono między innymi metody, jakie stosują oszuści, by osiągnąć swój cel. Policjantka przedstawiła współczesne niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z bankowości elektronicznej i posługiwaniem się kartami płatniczymi.

Szczególną uwagę zwróciła na podstawowe zasady bezpieczeństwa przekazując rady, które mogą seniorów uchronić przed oszustwami, kradzieżami i wyłudzeniami. Przestrzegała przed zbytnią ufnością w kontaktach z obcymi, jednocześnie apelując o ostrożność i rozwagę. 
 

Powrót na górę strony