Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 27.09.2023

Dzięki czujności mieszkańca Wadowic, wyeliminowany z ruchu został nietrzeźwy kierujący. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia.

25 września br., policjanci z wadowickiej komendy otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy na terenie gminy Wadowice. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący Renault jechał całą szerokością jezdni. Jadący za nim zgłaszający, widząc to,  natychmiast zareagował. W pierwszej kolejności powiadomił Policję, a następnie  wykorzystując odpowiedni moment zajechał mu drogę swoim pojazdem, podbiegł do kierowcy i uniemożliwił dalszą jazdę zabierając kluczyki ze stacyjki. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie 49-latka ponad 2,2 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku badań technicznych. O jego przyszłości zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, mieszkańcowi powiatu wadowickiego, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

Dziękujemy wszystkim obywatelom, którzy redagują na różnego rodzaju niepokojące zdarzenia. Tym razem pijany kierowca dzięki reakcji innych uczestników ruchu drogowego nie doprowadził do tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o podejrzeniu kierowania po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

 

Powrót na górę strony