Aktualności

Okradali niezamknięte samochody

Data publikacji 28.09.2023

Sądeccy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili sprawców, którzy okradli trzy niezamknięte samochody zaparkowane na prywatnych posesjach w Nowym Sączu. Dwóch nastolatków w wieku 19 i 17 lat już usłyszało zarzuty.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sądeckiej komendy pod koniec lipca br. otrzymali trzy zgłoszenia od mieszkańców Nowego Sącza, które dotyczyły kradzieży z samochodów zaparkowanych na prywatnych posesjach na terenie miasta. Z trzech pojazdów nieznani wówczas sprawcy ukradli łącznie 2800 złotych, kartę bankomatową, dowód osobisty, prawo jazdy i inne dokumenty.

W efekcie pracy operacyjnej funkcjonariusze sądeckiej komendy ustalili, że za kradzieże odpowiada dwóch młodych mieszkańców Nowego Sącza w wieku 19 i 17 lat. Kilka dni temu na podstawie materiału dowodowego policjanci przedstawili młodszemu zarzut kradzieży, natomiast starszemu zarzuty kradzieży, kradzieży karty bankomatowej i innych dokumentów stwierdzających tożsamość oraz ich ukrycia. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony