Aktualności

Wypadek na hulajnodze elektrycznej

Data publikacji 29.09.2023

Nietrzeźwy 62-latek przewrócił się na hulajnodze elektrycznej. Z pomocą nieprzytomnemu mężczyźnie ruszyła jadąca samochodem kobieta. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce, w powiecie nowotarskim.

Wczoraj po godzinie 21.30 kobieta jadąca swoim samochodem w miejscowości Lipnica Mała zauważyła leżącego na jezdni nieprzytomnego mężczyznę. Obok niego leżała hulajnoga elektryczna.  Kierująca natychmiast zatrzymała swój pojazd i ruszyła z pomocą poszkodowanemu, a następnie wezwała pogotowie. 62-latek przed przyjazdem karetki odzyskał przytomność. Jak ustalono, mężczyzna jechał hulajnogą elektryczną, w pewnym momencie na nierównej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i upadł na jezdnię. Mężczyzna posiadał obrażenia twarzy. Został opatrzony przez załogę karetki pogotowia. Na miejscu obecni byli policjanci z Jabłonki oraz nowotarskiej drogówki. Badanie stanu trzeźwości 64-latka wykazało ponad promil alkoholu. Dokładne okoliczności tego wypadku będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu. 
Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila), grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2 500 złotych.
Apelujemy o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Grozi to przede wszystkim odpowiedzialnością karną, ale także jest dużym zagrożeniem dla samego kierującego i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Piłeś? Nie jedź!
 

Powrót na górę strony