Aktualności

Sądeccy policjanci przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa 

Data publikacji 29.09.2023

Wrzesień to czas intensywnych działań prowadzonych przez policjantów drogówki i prewencji. Jak co roku sądeccy mundurowi podczas prelekcji w szkołach i przedszkolach przypominają najmłodszym uczniom, o tym jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze.

Jak co roku we wrześniu sądeccy policjanci prowadzą działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Ta akcja edukacyjno-informacyjna jest adresowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych, a w szczególności do rodziców oraz nauczycieli. Jednym ze stałych elementów działań są prelekcje policjantów Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy na temat bezpiecznych zachowań, organizowane w szkołach podstawowych i przedszkolach.

W pierwszej kolejności korzystają z nich uczniowie klas 1-3. Takie spotkania odbywają się nie tylko we wrześniu, ale również w ciągu całego roku szkolnego. Zajęcia z funkcjonariuszami są dla najmłodszych zawsze dużą atrakcją, dzięki czemu dzieci chętnie przyswajają wiedzę. Podczas prelekcji uczniowie m.in. poznają podstawowe przepisy ruchu drogowego, a także zasady bezpiecznego zachowania w życiu codziennym.

Efektem takich spotkań jest nie tylko kształtowanie właściwych postaw u młodych ludzi, ale również uświadomienie im, że w razie potrzeby mogą bez wahania zwrócić się do policjantów o pomoc.

Powrót na górę strony