Aktualności

Pamiętaj jedziesz na miejsce… nie na czas

Data publikacji 29.09.2023

Wczoraj, na terenie miasta i powiatu tarnowskiego policjanci ruchu drogowego przeprowadzili akcję „Prędkość”. W ciągu jednej doby zatrzymano 75 kierowców, którzy jechali zbyt szybko, trzech przekroczyło prędkość o więcej niż 50 km/h, a rekordzista w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 145 km/h.

Wczorajszy dzień, to akcja prędkość w Tarnowie i regionie tarnowskim. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, na drogi zostały skierowane patrole mundurowe. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości, kontrolowali drogi w powiecie i ulice w mieście w celu wyeliminowania z nich „piratów”, którzy mają za nic bezpieczeństwo swoje i innych. W ciągu trwającej 24 godziny akcji policjanci tarnowskiego ruchu drogowego zatrzymali 61 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Troje z nich straciło swoje prawa jazdy, ponieważ ich prędkość była znacznie wyższa niż obowiązująca w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą wczorajszego dnia okazał się 40-letni motocyklista mieszkaniec powiatu bocheńskiego, który w Faściszowej, gdzie prędkość została ograniczona do 50 km/h, jechał swoim motocyklem z prędkością ponad 145 km/h. Został on zatrzymany przez mundurowych z tarnowskiej grupy speed. Okazało się, że oprócz tego, że jechał z taką prędkością, to na domiar złego nieprawnym motocyklem. Mundurowi zatrzymali mu na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy, a w związku ze zbiegiem wykroczeń zaproponowali mandat w wysokości 5000 złotych, który kierowca przyjął. Jego konto kierowcy „wzbogaciło” się o 15 punktów karnych.
Tarnowscy policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących w regionie tarnowskim apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, tzn. w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

 

Powrót na górę strony