Aktualności

Z dziećmi o policyjnej służbie

Data publikacji 02.10.2023

Dzielnicowy z kalwaryjskiego komisariatu spotkał się z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Policjant opowiadał o bezpieczeństwie oraz policyjnej służbie.

Funkcjonariusz Rewiru Dzielnicowych – st. sierż. Paweł Piwowarczyk, odwiedził dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie opowiadał o swojej pracy.  Policjant mówił o podstawowych zadaniach, jakie spoczywają na funkcjonariuszach Policji, a także wyjaśnił, jaka jest rola policjanta – dzielnicowego. Mundurowy zaprezentował poszczególne elementy umundurowania i wyposażenia do służby, nazywając je i tłumacząc do czego służą. Uczestnicy spotkania mierzyli czapki, kamizelki odblaskowe i kamizelki kuloodporne.  Największą atrakcją był jednak policyjny radiowóz. Dzieci mogły zasiąść za jego kierownicą i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Uśmiech, który gościł na twarzach dzieci, świadczył wyraźnie o tym, że funkcjonariusz sprawił im ogromną radość. Na zakończenie dzieci podziękowały policjantowi za spotkanie, wręczając mu dyplom. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć.

 

Powrót na górę strony