Sukces małopolskich policjantów w Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi.

Data publikacji 03.10.2023

W dniu 29 września 2023 roku w miejscowości Hutki – Kanki odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XX Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi

Zawody zorganizował Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach, Starostwa Powiatowego w Zawierciu, Nadleśnictwa Siewierz oraz Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach. Bieg jest uczczeniem pamięci sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych. Do zawodów zgłosili się zawodnicy reprezentujący jednostki policji z całego kraju oraz innych formacji mundurowych.

• asp. Tomasz Sikora;

Uzyskane przez powyższych zawodników lokaty pozwoliły naszemu zespołowi na zajęcie II miejsca w klasyfikacji drużynowej. Pierwsze miejsce zajęła Reprezentacja Komendy Głównej Policji. Trzecie miejsce zajęli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.
W klasyfikacji kobiet Monika Górowska była ósma natomiast Ewa Jachimczak jedenasta. W klasyfikacji mężczyzn bardzo dobre ósme miejsce zajął Bartłomiej Olbrych, na dziesiątym miejscu zameldowała się Grzegorz Kilar, osiemnaste miejsce Piotr Głąbiński, dziewiętnasty był Damian Bulanda, a dwudziesty Wojciech Kastelik. Wynik osiągnięty przez Wojciecha Kastelika pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca w kategorii wiekowej powyżej 40 lat. Zwycięzcą zawodów został Henryk Warzecha, drugim zawodnikiem był Arkadiusz Maruszewski, a trzeci Arkadiusz Połeć. Henryk Warzecha jest kursantem CSP Legionowo, lecz po zdanych egzaminach będzie służył w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Gratulacje dla wszystkich zawodników reprezentujących naszą jednostkę.