Aktualności

Krakowscy policjanci zatrzymali 36-latka, który usiłował dokonać gwałtu na młodej kobiecie

Data publikacji 06.10.2023

Mężczyzna, który usiłował dokonać gwałtu na młodej kobiecie, został zatrzymany przez krakowskich policjantów. 36-latek usłyszał zarzut usiłowania zgwałcenia, za co grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego sąd na wniosek prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

29 września br., policjanci otrzymali zgłoszenie z rejonu Płaszowa o próbie gwałtu na młodej kobiecie. Osoba zgłaszająca, miała wyjść przed dom po tym, jak usłyszała wołanie o ratunek i zobaczyła młodą kobietę potrzebującą pomocy. Sprawca został spłoszony.

Funkcjonariusze na miejscu zastali młodą kobietę, która opowiedziała policjantom,  że idąc nieoświetloną częścią drogi została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Miał on ją popchnąć, przewrócić na ziemię i zdjąć z niej bieliznę. Kobieta usiłowała się bronić przed napastnikiem i głośno wołać o pomoc. Napastnik  został spłoszony przez świadka zdarzenia, który zareagował  na wołanie o pomoc. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Do akcji został włączony policyjny przewodnik z psem tropiącym, a funkcjonariusze przeszukali pobliski rejon. Poszukiwania nie przyniosły jednak  w tym dniu rezultatu, tym bardziej, że pokrzywdzona nie była w stanie podać dokładniejszego rysopisu sprawcy poza przybliżonym wiekiem i wzrostem.

Policjanci z Komisariatu V Policji w Krakowie cały czas prowadzili działania mające na celu ustalenie sprawcy tego czynu i ustalili osobę, którą podejrzewali o napaść na młodą kobietę. 2 października br. kryminalni udali się przed jedną z galerii handlowych gdzie według ich informacji miała przebywać osoba podejrzewana o usiłowanie gwałtu, do którego doszło kilka dni wcześniej. Na miejscu policjanci zauważyli, a następnie wylegitymowali mężczyznę, którym okazał się być 36-letni mieszkaniec Krakowa. W trakcie przesłuchania 36-latek przyznał się do usiłowania zgwałcenia i złożył szczegółowe wyjaśnienia w tej sprawie.

Mężczyzna, w związku z czynem, którego się dopuścił usłyszał zarzut usiłowania zgwałcenia, za co kodeks karny przewiduje od 2 do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec 36-latka sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków - Podgórze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

 

Powrót na górę strony