Aktualności

Poszukiwany złodziej rowerów w rękach proszowickich policjantów

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który okazał się być złodziejem rowerów w powiecie proszowickim oraz bocheński.

30 września 2023r. (w sobotę) w godzinach wieczornych do Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach wpłynęło zawiadomienie o kradzieży  roweru z terenu jednej z plebanii. Na podstawie zebranych materiałów, zabezpieczonego monitoringu i śladów z miejsca zdarzenia pracujący nad sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kradzieży jest mężczyzna. 
Już następnego dnia policjanci Wydziału Kryminalnego KPP Proszowice  ustalili, że skradziony rower prawdopodobnie został pozostawiony u jednego z mieszkańców na terenie gminy Koszyce. Po udaniu się do wskazanej miejscowości i  weryfikacji uzyskanych informacji na terenie wytypowanej posesji odnaleziono skradziony rower, który przekazano właścicielowi. Pomimo odnalezienia roweru nadal trwały poszukiwania złodzieja, w wyniku których  2 października br.  na terenie powiatu bocheńskiego doszło do zatrzymania sprawcy kradzieży. 
Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który podobnych przestępstw mógł także dokonać na terenie powiatu bocheńskiego. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do kradzieży roweru z terenu plebanii z powiatu proszowickiego oraz do trzech innych na terenie Brzeska. 
Ponadto 45-latek okazał się być osobą poszukiwaną przez Komisariat Policji VII w Krakowie, celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego i odbycia kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawiania wolności. 
Zatrzymanemu przedstawiono dwa zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw z art. 278§1 kk. 
 

Powrót na górę strony