Aktualności

Ponad 15 tys. kierujących przebadanych na zawartość alkoholu w organizmie podczas policyjnych działań „ALKOHOL I NARKOTYKI”

W poniedziałek 9 października br., w godzinach porannych od 6.00 do 9.00 w Małopolsce, policjanci przeprowadzili kolejne w tym roku cykliczne ogólnowojewódzkie działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Na zawartość alkoholu przebadanych zostało 15 459 kierujących, ujawniając 19 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

Ponownie przypominamy, że kierowanie pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczne i zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy.
Jeżeli badanie  trzeźwości wykaże:
od 0,2 – 0,5 promila – kierowca odpowie za popełnienie wykroczenia i oprócz grzywny – nawet do 30 tys. zł zostanie mu zatrzymane prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat,
powyżej 0,5 promila – kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

Powrót na górę strony