Aktualności

Piwniczańscy policjanci odzyskali skradzioną figurę św. Antoniego

Data publikacji 11.10.2023

Dzięki intensywnym czynnościom podjętym przez policjantów z Piwnicznej-Zdroju skradziona figura świętego Antoniego, bardzo szybko została odzyskana i wróciła z powrotem do domu zakonnego. 34-letni złodziej usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

9 października br. funkcjonariusze Komisariatu w Piwnicznej-Zdroju przyjęli zgłoszenie o kradzieży, do której doszło dzień wcześniej, w jednym z domów zakonnych na terenie powiatu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych ktoś wszedł do przedsionka budynku i ukradł gipsową figurę świętego Antoniego. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i zaczęli działać, by jak najszybciej ustalić sprawcę tej kradzieży. Dzięki intensywnym czynnościom zaledwie 2 godziny po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, a także odzyskali skradzioną figurę. 

34-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Z kolei odzyskana przez piwniczańskich policjantów figura, nomen omen patrona rzeczy zagubionych, wróciła już na swoje miejsce w domu zakonnym.
 

  • policjant przytrzymuje podejrzewanego który na nadgarstkach ma założone kajdanki
  • odnaleziona przez policjantów figura św. Antoniego
Powrót na górę strony