Aktualności

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali złodzieja i odzyskali skradzione elektronarzędzia o wartości 5700 złotych

Kryminalni z powiatu krakowskiego namierzyli i zatrzymali złodzieja elektronarzędzi. 60-latek włamał się do piwnicy budynku gospodarczego na terenie posesji sąsiada i ukradł elektronarzędzia o wartości 5700 złotych. Złodziej usłyszał zarzuty. Wszystkie skradzione przedmioty policjanci odzyskali i oddali właścicielowi.

1 października br. oficer dyżurny Komisariatu Policji w Słomnikach otrzymał zgłoszenie  o włamaniu do budynku gospodarczego na terenie prywatnej posesji i kradzieży z jej wnętrza elektronarzędzi. Patrol udał się na miejsce. Policjanci ustalili, że do włamania doszło w nocy, a złodziej dostał się do wnętrza budynku poprzez uszkodzenie kłódki zabezpieczającej drzwi wejściowe, skąd kolejno ukradł elektronarzędzia typu: kosiarka spalinowa, trzy pilarki wraz z wyposażeniem, piłę elektryczną, prostownik i inne, o łącznej wartości 5700 złotych. Śledczy przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od pokrzywdzonego i wykonali inne niezbędne czynności, takie jak oględziny i zabezpieczenie śladów na miejscu zdarzenia. 

Z kolei kryminalni z Komisariatu Policji w Słomnikach prowadzili intensywne działania zmierzające do namierzenia sprawcy, aż wpadli na jego trop. Ustalili, że jest nim 60-letni obcokrajowiec z gminy Igołomia – Wawrzeńczyce. 4 października policjanci udali się do niego na przeszukanie. W jego domu znaleźli nie tyle skradzione przedmioty pokrzywdzonemu, co dużo innych elektronarzędzi i rzeczy mogących również pochodzić z przestępstwa. Wszystkie te przedmioty zabezpieczyli. 

60-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. 5 października br. usłyszał w komisariacie zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskane elektronarzędzia policjanci oddali właścicielowi, co do pozostałych będą ustalać ich pochodzenie. 


 

Powrót na górę strony