Aktualności

Kiedy alkohol mu się kończył włamywał się do sklepu

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali 50-letniego mieszkańca gminy Trzciana, który miał w ostatnim czasie dokonać kilku włamań do tego samego sklepu. Mężczyzna z marketu wynosił głównie alkohol.

We wrześniu br., w odstępie kilku dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni odebrali z Trzciany trzy zawiadomienia dotyczące włamań do tego samego sklepu. Mundurowi ustalili, że  podczas dwóch z nich, ze sklepowych półek zabrano głównie alkohol. Trzecia próba okazała się dla sprawcy nieudana i zakończona podczas forsowania drzwi wejściowych. Ustalenia do sprawy prowadzili dzielnicowi Posterunku Policji w Trzcianie, którzy wytypowali potencjalnego sprawcę tego procederu. 
W środę (11 października br.) do miejsca zamieszkania 50-letniego mieszkańca gminy Trzciana udali się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Funkcjonariusze na miejscu zastali mężczyznę, potwierdzając zarówno jego dane osobowe, jak i fakt, że to on miał dokonać włamań do sklepu. Mężczyzna przyznał się do tego, że w obu sytuacjach ukradł wódkę, którą następnie spożywał w miejscu swojego pobytu. Kiedy trunek się kończył mężczyzna ponawiał proceder. Podejrzany odpowie teraz za kradzież z włamaniem, za którą grozi od roku do 10 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony