Aktualności

Nieletnie złodziejki 

Dwie nastolatki założyły się z koleżankami, że ukradną towar ze sklepu w jednej z nowotarskich galerii. Zostały nakryte na kradzieży przez czujnego pracownika sklepu. Za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

10 października, w południe policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednej z nowotarskich galerii. Po przyjeździe na miejsce zastali pracownika sklepu oraz dwie młode dziewczyny. Po wylegitymowaniu okazało się, że sprawczynie kradzieży są nieletnie.

Jedna miała 15 lat i była mieszkanką powiatu tatrzańskiego,a drugą była 16-latką z powiatu nowotarskiego. Nastolatki zabrały z półki dwa plecaki oraz czapkę o wartości blisko 130 złotych, po czym nie płacąc za towar przeszły za linię kas. Miały pecha, bo wpadły na gorącym uczynku. Twierdziły, że założyły się z koleżankami o to, że uda im się wynieść towar ze sklepu. Po zakończeniu interwencji dziewczyny zostały przekazane rodzicom.

Teraz nieletnie poniosą konsekwencje za popełniony czyn. Sprawą 15 i 16-latki zajmie się sąd rodzinny, który zdecyduje o zastosowaniu odpowiednich środków wychowawczych. 

Powrót na górę strony