Aktualności

Mieszkaniec Śląska odpowie za kradzieże z włamaniem na terenie powiatu wadowickiego 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który okradł dwa sklepy w powiecie. Jego łupem padł m.in. alkohol i wyroby tytoniowe, a łączna wartość strat spowodowana jego działalnością to około 35 tysięcy złotych. 

W ostatnim czasie, nieznany sprawca dwukrotnie dokonał włamania do dwóch placówek handlowych na terenie powiatu wadowickiego. Za pierwszym razem, 22 września br., sprawca włamał się do sklepu na terenie Wadowic. Uszkodził zamek w drzwiach wejściowych do budynku, po czym przedostał się do środka skąd ukradł wyroby alkoholowe, wyroby tytoniowe oraz pieniądze. Łączna wartość strat w tym przypadku została oszacowana na kwotę około 17 tysięcy złotych.

Niecałe trzy tygodnie później, działając tym samym sposobem, sprawca włamał się do obiektu handlowego w Radoczy, skąd również ukradł alkohol, wyroby tytoniowe i wideorejestrator o łącznej wartości około 18 tysięcy złotych. 
W wyniku czynności podjętych przez wadowickich kryminalnych, mężczyzna odpowiedzialny za te przestępstwa został ustalony.

Kilka dni temu, 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego został zatrzymany na terenie Bytomia i usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności od  roku do 10 lat. 
 

Powrót na górę strony