Aktualności

Wypadek drogowy. Potrącenie pieszego przez samochód osobowy

Wczoraj (22.10.2023) tuż po godzinie 19 służby ratunkowe interweniowały w Chełmku na ulicy Krakowskiej, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że 31 – letnia mieszkanka Śląska, kierując samochodem marki Toyota na przejściu dla pieszych potrąciła 42 – letniego obywatela Ukrainy. Pieszy z urazem głowy w stanie nieprzytomnym, został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego ze śląskich szpitali. W trakcie dalszego postępowania funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.
Policjanci apelują do kierowców, aby zbliżając się do przejścia dla pieszych zmniejszyli prędkość i zachowali wyjątkową koncentrację, zwłaszcza w porze wieczorowo – nocnej. Do pieszych apelują, aby wchodzili na przejście dopiero w chwili gdy upewnią się, że nic nie nadjeżdża lub samochody z obu stron jedni zatrzymały się. Niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest również zakładanie elementów odblaskowych nawet w obszarze zabudowanym. 

 

Powrót na górę strony