Aktualności

Na wieczną służbę odszedł nasz Kolega – asp. Leszek Kita

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 października 2023 roku, nagle w wieku 40 lat, zmarł nasz Kolega asp. Leszek Kita - policjant Komisariatu Policji VI w Krakowie.

Aspirant Leszek Kita w szeregi policji wstąpił w 2008 roku. Służbę rozpoczął w Komisariacie Policji VIII w Krakowie, następnie pełnił ją w Komisariacie Policji V w wydziale kryminalnym, a przez kilka kolejnych lat obejmował stanowisko dzielnicowego w tej jednostce. Od sierpnia 2021 roku służbę pełnił w Komisariacie Policji VI, najpierw jako detektyw w pionie kryminalnym, a następnie jako oficer dyżurny tego komisariatu.
W pamięci koleżanek i kolegów zapamiętany zostanie jako osoba życzliwa, empatyczna, na którą zawsze można było liczyć. Kierownictwo krakowskiej Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną Zmarłego.

Msza święta żałobna przy Zmarłym odprawiona zostanie w piątek tj. 27 października 2023 roku, o godzinie 9.30 w kaplicy na cmentarzu przy ul. Zawiłej w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Cześć Jego pamięci!

Powrót na górę strony