Aktualności

Spotkanie dzielnicowego z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych

Funkcjonariusz z Rewiru Dzielnicowych wraz z przedstawicielami Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej odwiedził uczniów z pięciu szkół na terenie Gminy Stryszów. Gośćmi były również psy ratownicze.

19 i 20 października br., dzielnicowy z kalwaryjskiego komisariatu wraz z panią Barbarą Grel, panią Elżbietą Jarosz oraz panią Katarzyną Zygadło z Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, spotkał się z przedszkolakami oraz uczniami klas I-III ze szkół podstawowych w Stryszowie, Zakrzowie, Stroniu, Łękawicy i Dąbrówce. Gośćmi honorowymi były psy ratownicze: Brumba, Fibi i Rubin.

Spotkanie, którego inicjatorem był Komisariat Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z Urzędem Gminy Stryszów, obyło się w ramach projektu „Śladami bohaterów na czterech łapach: spotkanie z psami ratownikami”, który ma na celu m.in. uświadomienie dzieciom, jak należy zachować się w przypadku spotkania z błąkającym się psem, promowanie odpowiedzialności w opiece nad psami oraz zachowaniu właścicieli wobec swoich czworonogów, edukacje na temat praw i obowiązków wynikających z posiadania psa jako zwierzęcia domowego, a także podniesienie świadomości społecznej na temat działalności Małopolskiej Cywilnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. W powyższej tematyce funkcjonariusz również przeprowadził edukacyjną prelekcję.

Dzieci były bardzo podekscytowane wizytą niecodziennych gości w ich szkole. Czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Powrót na górę strony