Aktualności

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” w powiecie tarnowskim zakończona. Odwiedziliśmy 85 szkół i rozdaliśmy dzieciom 2200 kamizelek odblaskowych

Data publikacji 26.10.2023

Tegoroczna akcja edukująca pierwszoklasistów w dziedzinie bezpiecznego poruszania się po drogach dobiegła końca. To największa w regionie, jeśli nie w całym kraju profilaktyczna inicjatywa tego typu, dedykowana najmłodszym uczniom szkół podstawowych. Przez półtora miesiąca Pan Mrówka czyli maskotka firmy Sufigs Tarnów – partnera i współorganizatora akcji, razem z policjantami wydziału ruchu drogowego i prewencji tarnowskiej komendy miejskiej przejechali setki kilometrów, aby dotrzeć do wszystkich szkół podstawowych w Tarnowie i ogromnej większości w powiecie, a wszystko po to, żeby przygotować uczniów klas pierwszych do bezpiecznego dotarcia do szkoły i powrotu z niej do domów.

Tegoroczna akcja edukująca pierwszoklasistów w dziedzinie bezpiecznego poruszania się po drogach dobiegła końca. To największa w regionie, jeśli nie w całym kraju profilaktyczna inicjatywa tego typu, dedykowana najmłodszym uczniom szkół podstawowych. 
Przez półtora miesiąca Pan Mrówka czyli maskotka firmy Sufigs Tarnów – partnera i współorganizatora akcji, razem z policjantami wydziału ruchu drogowego i prewencji tarnowskiej komendy miejskiej przejechali setki kilometrów, aby dotrzeć do wszystkich szkół podstawowych w Tarnowie i ogromnej większości w powiecie, a wszystko po to, żeby przygotować uczniów klas pierwszych do bezpiecznego dotarcia do szkoły i powrotu z niej do domów.
Odwiedziliśmy 85 szkół i przeszkoliliśmy blisko 2200 pierwszoklasistów na temat prawidłowych zachowań na drogach osób pieszych, bezpiecznego podróżowania pojazdami, jednośladami oraz komunikacją zbiorową.  Zajęcia z dziećmi obejmowały część teoretyczną i praktyczną. Dzieci uczyły się bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, poznały podstawowe znaki drogowe, a dzięki mobilnej „zebrze” trenowały w praktyce nabyte w trakcie zajęć umiejętności. Uświadomiliśmy najmłodszych użytkownikom dróg jak ważne dla bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych jest noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza teraz, w okresie jesienno-zimowym. Wszystkie biorące udział w zajęciach dzieci otrzymały kamizelkę odblaskową, dzięki której będą widoczne po zmroku nawet z odległości kilkuset metrów.
Tegoroczna akcja „Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką” trwała 1,5 miesiąca. Była to iście mrówcza praca, bo każdego dnia od poniedziałku do piątku odwiedzaliśmy po trzy, cztery szkoły, wszędzie tam prowadząc zajęcia z dziećmi. Ale z całą pewnością było warto i mamy poczucie wykonania kawału dobrej i potrzebnej roboty
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciaczkom – za ogromną aktywność i zapał. Uważajcie na siebie Kochani i pamiętajcie o wszystkich zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, o których uczyliśmy się wspólnie. 
Dziękujemy dyrekcjom szkół - za ciepłe przyjęcie i wszelką udzieloną nam pomoc.
Szczególne słowa podziękowania i wielkie ukłony kierujemy w stronę firmy Sufigs sp. z o.o. w Tarnowie - za wielkie zaangażowanie, poświęcony czas i zakup odblasków dla dzieci. Jesteście niesamowici i zawsze będziemy to powtarzać 
Do zobaczenia za rok.

  • Pluszowa maskotka mega mrówka w objęciach dzieci
  • Pluszowa maskotka mega mrówka
  • Pluszowa maskotka mega mrówka w objęciach dzieci
  • Pluszowa maskotka mega mrówka w objęciach dzieci
Powrót na górę strony