Aktualności

Policjanci przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa seniorom z gminy Wielka Wieś

Funkcjonariusze z powiatu krakowskiego rozmawiali o zagrożeniach z seniorami z gminy Wielka Wieś. Podczas spotkania mundurowi omówili zagrożenia, na jakie są narażone osoby starsze, a także przypomnieli o zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W miniony czwartek, w ramach realizacji programu „Bezpieczny Senior” oraz ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZnamTeNumery, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, tym razem spotkali się z seniorami z gminy Wielka Wieś.
Policjanci omówili metody oszustw, na które głównie są narażone osoby starsze. Przypomnieli m.in. o najczęściej stosowanych przez przestępców metodach takich jak „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek” itp., a także omówili konsekwencje wynikające z podpisywania różnorodnych umów oraz zagrożenia związane z wpuszczaniem do swojego domu osób nieznajomych. Dodatkowo mundurowi opowiedzieli o zagrożeniach wynikających z cyberprzestrzeni i kwestię zabezpieczenia się przed nimi. Przypomnieli również seniorom o numerze alarmowym 112. Kolejnym tematem, jaki policjanci poruszyli na spotkaniu, było przypomnienie o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z zaznaczeniem o konieczności używania elementów odblaskowych podczas wieczornych spacerów.
Seniorzy z zainteresowaniem włączali się w dyskusję i zadawali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi GOKIS

Powrót na górę strony