Aktualności

Potrącenie 87-latki na przejściu dla pieszych w Limanowej

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło 31października br. w Limanowej na ul. Mordarskiego. Kierująca samochodem osobowym marki Hyundai potrąciła pieszą na oznakowanym przejściu. Poszkodowana trafiła do szpitala. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

31 października br. na ul. Mordarskiego w Limanowej doszło do wypadku drogowego.  Tuż po godzinie 16, na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że 32-letnia kierująca pojazdem marki Hyundai, jechała ul. Jana Pawła II i skręciła w ul. Mordarskiego, gdzie tuż za skrzyżowaniem potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 87-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Policjanci będą ustalać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.
Jesień to czas, kiedy widoczność na drodze jest bardzo ograniczona. Deszcz, mgła oraz szybko zapadający zmrok znacznie utrudniają jazdę i powodują, że zauważenie pieszego przez kierowcę jest utrudnione. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

 

Powrót na górę strony