Aktualności

Kęty. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. 35 – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,5 promila alkoholu. Doprowadził do zderzenia z innym samochodem osobowym.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (5.11.2023) o godzinie 15 w Kętach na skrzyżowaniu ulicy Sobieskiego z ulicą Żwirki i Wigury. Policjanci ustalili, że 35 – letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem marki Peugeot podczas skrętu stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w stojący przed skrzyżowaniem samochód marki Skoda, którym kierował 43 - letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości sprawcy kolizji wykazało 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji w Kętach.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.


Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony