Aktualności

Spotkanie dzielnicowego z seniorami

Dąbrowski dzielnicowy przeprowadził szkolenie dla Koła Gospodyń Wiejskich i seniorów z miejscowości Swarzów (gm. Olesno). Podczas spotkania poruszono problematykę zagrożeń osób starszych oraz przedstawiono sposoby skutecznego reagowania na tego typu zdarzenia.

W minioną niedzielę (5.11.br.) w Domu Ludowym w Swarzowie dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej przeprowadził szkolenie dla seniorów i działaczek Koła Gospodyń Wiejskich. Na początku policjant omówił oszustwa popełniane na szkodę osób starszych. Mundurowy przedstawił najczęściej stosowane przez przestępców metody: „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek”, czy „przedstawicieli instytucji państwowych”. Objaśnił seniorom sposoby i techniki manipulacji stosowane przez oszustów, ucząc ich jednocześnie, jak prawidłowo reagować, by nie paść ofiarą przestępców. Kolejnym tematem spotkania były kradzieże z włamaniem. Funkcjonariusz instruował seniorów, w jaki sposób zabezpieczyć mienie w razie przebywania poza miejscem zamieszkania.

Uczestnicy spotkania podzielili się również swoim doświadczeniami w kwestii zagrożeń, na jakie są narażeni. Zadawali pytania asp.szt. Markowi Sołtysowi i rozwiewali tym samym wątpliwości, dotyczące ich własnego bezpieczeństwa oraz niebezpiecznych sytuacji, które spotykają ich na co dzień. Na koniec szkolenia policjant wyposażył wszystkich w elementy odblaskowe, tak niezbędne dla bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

 

Powrót na górę strony