Aktualności

Oświęcimscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego, który w miejscu publicznym strzelał z wiatrówki

Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji, dzięki wzorowej reakcji jednego z mieszkańców Oświęcimia, zatrzymali nietrzeźwego 52 – latka. Mężczyzna strzelał z wiatrówki w miejscu publicznym.

Wczoraj (13.11.2023), tuż po godzinie 13 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Oświęcimia, dotyczące mężczyzny, który idąc przez plac Pokoju w Oświęcimiu strzela z pistoletu na kulki. Z relacji zgłaszającego wynikało, również że mężczyzna kieruje się w stronę ulicy Szpitalnej. Najbliżej wskazanego miejsca byli dzielnicowi. Na podstawie rysopisu podanego przez zgłaszającego oraz kierunku, w którym się poruszał,  mundurowi szybko zlokalizowali, a następnie zatrzymali agresora. Okazał się nim 52 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Mężczyzna posiadał przy sobie pistolet przypominający broń palną, zasilany dwutlenkiem węgla, magazynek z kilkunastoma metalowymi kulkami o kalibrze 4,5 mm oraz pojemnik wypełniony metalowymi kulkami. Przedmioty zostały zabezpieczone, natomiast ich posiadacz trafił do pomieszczeń zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,4 promila alkoholu.
W tej sprawie wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem, iż sprawca swoim zachowaniem naraził osoby postronne na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, bądź życia oraz zniszczenia mienia.  Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie.
Na podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, który zauważył niebezpieczeństwo i natychmiast powiadomił służby. Dzięki jego spostrzegawczości i rozsądkowi sprawca został szybko zatrzymany.  

Widzisz? Reaguj na duże zagrożenia i drobne zdarzenia.
O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia, czy też inne niebezpieczne zdarzenia apelujemy do wszystkich mieszkańców. Aby powiadomić służby wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony