Aktualności

Kolejnych 23 kierujących wyeliminowanych z ruchu za jazdę pod wpływem alkoholu oraz narkotyków

13 listopada br., w godzinach rannych, małopolscy policjanci przeprowadzili kolejne w tym roku, wojewódzkie działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Na zawartość alkoholu przebadano ponad 15,5 tys. kierujących ujawniając 21 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 2 prowadzących pojazd pod wpływem narkotyków.

33 – letni kierujący pojazdem marki Audi, który został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej w Bochni. Badanie trzeźwości tego kierującego wykazało 0,3 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu, a także jest poszukiwany przez Sąd. 33 - latek został zatrzymany, a w wyniku przeszukania natrafiono u niego na środki odurzające. Ponadto, badanie wykazało obecność narkotyków w jego organizmie. Za popełnione naruszenia prawa mężczyzna odpowie przed Sądem.  
Ponownie przypominamy, że kierowanie pod wpływem alkoholu jest bardzo niebezpieczne  i zawsze wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy oraz uniemożliwieniem dalszej jazdy.

Jeżeli badanie  trzeźwości wykaże:

od 0,2 – 0,5 promila – kierowca odpowie za popełnienie wykroczenia i oprócz grzywny – nawet do 30 tys. zł zostanie mu zatrzymane prawo jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat,

powyżej 0,5 promila – kierowca będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną. Ponadto orzeczone zostanie świadczenie pieniężne – co najmniej 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

W ciągu 10 miesięcy br., małopolscy policjanci przebadali 934614 kierujących na zawartość alkoholu oraz narkotyków, ujawnili 4978 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu oraz 244 prowadzących pojazd pod wpływem środków odurzających.

 

Powrót na górę strony