Aktualności

43-latka odpowie za kradzież kosmetyków

W miniony wtorek krakowscy policjanci zatrzymali kobietę, która kilkukrotnie ukradła kosmetyki w drogeriach zlokalizowanych w centrum miasta. Straty związane z jej przestępczą działalnością wyceniono na ponad dwa i pół tysiąca złotych.

14 listopada br. policjanci z Wydziału Sztab Policji krakowskiej komendy miejskiej po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży artykułów kosmetycznych, udali się do jednej z drogerii znajdujących się w centrum miasta. Na miejscu funkcjonariusze zastali 43-letnią kobietę w obecności pracownika ochrony, który oświadczył, iż chwilę wcześniej kobieta została ujęta z powodu kradzieży kosmetyków.

Ponadto policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie jakiego w ostatnim czasie dopuściła się 43-latka. Jak się okazało, kobieta dzień wcześniej odwiedziła dwie drogerie, z których również ukradła kosmetyki. W sumie właściciele sklepów wycenili straty na łączna sumę ponad dwóch i pół tysiąca złotych.

W związku z zaistniałą sytuacją kobieta została zatrzymana i przewieziona do pobliskiego komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży. W tej sytuacji kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, że 43-latka działała w warunkach recydywy, kara ta może być wyższa. 

Powrót na górę strony