Aktualności

Gratulacje dla wyróżniających się małopolskich policjantów

Data publikacji 16.11.2023

16 listopada br. w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie nadinsp. Michała Ledziona, szefa małopolskich policjantów, z trojgiem funkcjonariuszy, którzy w ostatnim czasie wykazali się postawą godną naśladowania.

W spotkaniu uczestniczyło dwóch policjantów  z powiatu oświęcimskiego, którzy na początku listopada br. ratowali mieszkańców płonącego budynku. Sierżant  sztabowy  Michał Korczyk oraz starszy sierżant Ivo Kopijasz, są policjantami Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku. W spotkaniu brał udział również przełożony policjantów, Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu insp. Robert Chowaniec. 
Nadinspektor Michał Ledzion pogratulował obu policjantom odważnego i bohaterskiego działania. Podziękował im również za wierność słowom roty policyjnego ślubowania i za godną naśladowania postawę.  
O akcji ratunkowej pisaliśmy tutaj:

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/aktualnosci/40198,Chelmek-Policjant-uratowal-rodzine-z-zadymionego-bloku.html

W  uroczystej zbiórce uczestniczyła także komisarz Beata Wcisło z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie, która 7 listopada br. w Pałacu Prezydenckim, na gali wręczenia nagród w II edycji Konkursu „Razem dla Seniorów” otrzymała wyróżnienie za swą działalność profilaktyczno – edukacyjną prowadzoną na rzecz przeciwdziałania przestępstwom na szkodę seniorów. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczył także przełożony policjantki, naczelnik Wydziału Prewencji mł. insp. Robert Michalik.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji pogratulował komisarz Wcisło wyróżnienia, dziękując równocześnie za promowanie działań małopolskiej Policji  w wymiarze ogólnopolskim.

o wydarzeniu piszemy tutaj:

https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/aktualnosci/40292,Komisarz-Beata-Wcislo-z-Malopolskiej-Policji-otrzymala-w-Palacu-Prezydenckim-wyr.html

 

  • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie z wyróżnionymi policjantami
  • gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie
  • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie gratuluje policjantce
  • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie gratuluje policjantowi
  • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie gratuluje policjantowi
  • Beatka Wcisło
  • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie z wyróżnionymi policjantami
  • Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu z wyróżnionymi policjantami
Powrót na górę strony