Aktualności

Od 9 lat ukrywał się za granicą, wrócił do kraju i został zatrzymany

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 33-latka, który przez 9 lat ukrywał się za granicą. Do Polski przyjechał tylko na kilka dni. Został zatrzymany w jednym z mieszkań w Wieliczce przez wielickich kryminalnych.

Policjanci wydziału kryminalnego z wielickiej komendy ustalili miejsce pobytu 33-latka, który poszukiwany był trzema listami gończymi. Mężczyzna miał na koncie udział w bójce przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, paserstwo, a także kradzież z włamaniem. Po tym, jak przestępstwa wyszły na jaw, 33-latek nagle zniknął. Mężczyzna, chcąc uniknąć wymierzonej kary, od 9 lat ukrywał się przed organami ścigania na terenie Wielkiej Brytanii Policjanci zdobyli informacje, że poszukiwany przyjedzie na kilka dni w rodzinne strony. 
9 listopada br. ok. godziny 19:00, policjanci weszli do jednego z mieszkań w Wieliczce, gdzie miał przebywać 33 latek.  Mężczyzna nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy. Poszukiwany został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Aresztu Śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną kare 4 lat pozbawienia wolności. Pomimo znacznego upływu czasu nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przed laty przestępstwa.
 

Powrót na górę strony